Vánoční koledování v dětském domově

Dětský domov v Uherském Hradišti navštívili 12. prosince žáci Základní umělecké školy Uherské Hradiště, aby dětem zpříjemnili čekání na Vánoce a prostřednictvím hudby je naladili na krásu adventu.

České Vánoce jsou filmové, muzikálové i pohádkové – a právě do tohoto předvánočního kouzla se malí posluchači přenesli spolu s písničkou Lásko má, já stůňu z oblíbené Noci na Karlštejně, kterou zahrály čtyřručně na klavinovu žákyně Lucie Bachanová s učitelkou Petrou Foltýnovou. Zámecká barokní atmosféra dýchla na děti i z vystoupení tria fléten a sólistek ze třídy Jany Gajdošové, která posluchače hudebním podvečerem provázela. A že sourozenci dokáží být skvěle sehraní nejen doma, ale i na pódiu, přesvědčilo diváky zajímavé hudební spojení flétny a akordeonu, které vzali do ruky Petra a David Čumíčkovi ve skladbách Adama Michny z Otradovic Chtíc aby spal či M. G. Seibera Walzer. 

Druhé sourozenecké duo vytvořili Jakub a Vojtěch Malinovi, kteří publikum potěšilo jemnými skladbami pro zobcovou flétnu a keyboard. Nebylo by to Vánoční koledování bez koled – ty si spolu se všemi účinkujícími za doprovodu Jitky Slivečkové na harmoniku zanotovaly spontánně i děti z dětského domova a jako poděkování děti ze ZUŠky pozvaly na ochutnávku vánočního cukroví, které napekly o víkendu. „Jsme moc rádi, že si žáci naší umělecké školy připravili pro děti a jejich tety poutavý program a že se klid a pohoda adventu podařily přenést přímo do jejich domova,“ nastínila pedagožka Jana Gajdošová přípravy této události.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2024 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz