Vánoční koncert ve Starém Městě

Tradiční vánoční koncert staroměstské pobočky Základní umělecké školy Uherské Hradiště proběhl 19. prosince ve Společensko kulturním centru ve Starém Městě. Krásný celovečerní program uvedli hosté večera – místostarosta Martin Zábranský spolu s ředitelem ZUŠ Jiřím Pospíchalem, kteří divákům popřáli klidné a pohodové vánoční svátky.

Pak už program patřil dětem. Tanečnice a baletky se představily v nádherných choreografiích na hudbu Čajkovského či Vivaldiho, ale také v autorských úpravách Jiřího Pavlici nebo v českém překladu písničky Happy Christmas od Johna Lennona. Vánočně a zimně laděné melodie zazněly ve skladbách pro klávesy, housle a flétnu, posluchači ocenili také klarinet Vojtěcha Zábranského, který si připravil skladbu Téma a variace č. 1, 4. Diváky zaujalo gershwinovské Summer Time v podání Moniky Hrančíkové ze třídy Pavla Berky a celé publikum si získal divadelní vstup žáků literárně-dramatického oboru, kteří je s humorem připravili na blížící se Protichřipková opatření. Stříbrný hlas trubek a baskřídlovek se propojil v kvartetu, které vede učitel Martin Baláž, a nakonec vystoupila cimbálová muzika Dolinka s primášem Tomášem Snopkem. Kromě lidové písně měla v repertoáru skryté i jedno hudební překvapení: slavnou melodii skladatele filmové hudby Ennia Morricone.

Na závěr bylo na pódiu opravdu plno – poslední dvě koledy zazpívaly všechny děti, které tento večer vystupovaly, spolu s plným hledištěm velkého sálu. „Chtěl bych za sebe poděkovat všem kolegům za přípravy tohoto celovečerního předvánočního programu, na který se mnozí s žáky připravovali už od začátku školního roku. V Sokolovně se tento krásný koncert koná už více než 10 let a těší mě, že ani letos si ho nenechalo ujít na 400 diváků,“ upřesnil Radim Snopek, vedoucí staroměstské pobočky ZUŠky.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2023 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz