Vánoční vystoupení pro osoby s handicapem

Domov pro osoby se zdravotním postižením ve Starém Městě přivítal 18. prosince mladé hudebníky ze Základní umělecké školy Uherské Hradiště, pro jehož obyvatele si žáci a učitelé připravili předvánoční vystoupení.

Jako první se divákům představilo dětské houslové kvarteto Růžová prasátka a Vyorané vrtačky ze třídy Jiřího Pospíchala. Se skladbami pro kytaru vystoupili žáci Lukáše Frýborta, v jejichž podání zazněly španělské rytmy, židovská Hava nagila, ale i Melancholický valčík či Mořská modř. Žákyně Magdaleny Koišové si připravily sólové skladby světových autorů a z české tvorby od Zdeňka Fibicha. Společně s paní učitelkou zahrála na klavinovu Dorota Ondrůšková Debussyho skladbu In Bateau.

Posluchači obdivovali i pěvecké duo vedené pedagožkou Janou Grabcovou, které svým dvouhlasem vytvořilo most mezi sólovými vystoupeními a pásmem vánočních koled, které si za klavírního doprovodu učitele Stanislava Halody radostně zazpívalo celé publikum. „K adventu a Vánocům patří krásné tradice a jednou z těchto tradic by mohlo být pravidelné setkávání učitelů, žáků a obyvatel tohoto domova,“ připomenul každoroční neopakovatelnou atmosféru a ducha Vánoc Stanislav Haloda.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2023 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz