Velký úspěch ZUŠUherské Hradiště v houslové soutěži

Žáci ze Základní umělecké školy v Uherském Hradišti dosáhli 10. června 2021 mimořádného úspěchu v celostátní smyčcové soutěži Akord Kvint, jejíž krajské kolo se konalo v Uh. Hradišti.

V nesoutěžní kategorii nejmladších dětí ve věku 9–10 let zvítězila Tereza Holáňová ze třídy učitele Josefa Krystoně, která se stala také absolutní vítězkou této kategorie.

Prvními místy s postupem do ústředního kola byli v kategorii dětí ve věku 11–14 let oceněni Matouš Pospíchal učitele Jiřího Pospíchala a také Jan Kunc ze třídy Josefa Krystoně. TI dostanou šanci představit svůj houslový um i v celostátním kole ve Františkových lázních, které proběhne na podzim, 14.–16 října.

Druhá místa si ze soutěže odnesli: Šimon Janeček (uč. J. Krystoň), Markéta Hanáčková, Nil Petřivalský (uč. J. Pospíchal) a Matouš Směřička (uč. P. Štulír). Děti při jejich soutěžních číslech citlivě doprovázeli na klavír dva zkušení korepetitoři, Magdalena Koišová a Stanislav Haloda.

Soutěže ve hře na housle se z hradišťské ZUŠky zúčastnilo 9 dětí, které své skladby nacvičovaly z větší části během distanční výuky a uzavření škol, kdy byli ve spojení se svými učiteli pouze online.

„Na soutěži jsme byli nejpočetnější výprava a máme velkou radost, že Zlínský kraj budou v celostátním kole reprezentovat právě dva žáci naší školy. Kvalitní výuka nejen na smyčcové nástroje má u nás na ZUŠ UH silnou tradici, což se projevuje nejen silným uměleckým životem uvnitř školy, ale i právě ve výsledcích celostátních soutěží,“ uvedl ředitel ZUŠ UH Jiří
Pospíchal.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2022 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz