Vernisáž výstavy žáků staroměstské pobočky "Z tvorby"

4. října 2018 byla slavnostně otevřena výstava žáků výtvarného oboru staroměstské pobočky Základní umělecké školy Uh. Hradiště v uherskohradišťském Optikcentru. Výstava, která se na tomto místě koná již osmým rokem, dává nahlédnout do duše dětské fantazie. Když se vypravíte do Františkánské ulice čp. 1333, můžete si za pomoci optiky i bez ní blíže prohlédnout celoroční tvorbu 75 dětí – od portrétů přes zpodobnění člověka po zátiší či zvířata. K vidění je mnoho desítek prací dětí ve věku od 6 do 16 let, obdivovat můžete kombinovanou kresbu, koláže, grafiky i malby. Výstavu pro vás připravila pedagožka Jana Bouzková a k vidění je po celý školní rok.

Optikcentrum dětem věnovalo poukaz na 2.000,- Kč. Příspěvek bude použit na nákup výtvarných potřeb.

A ti, kteří si nenechali ujít včerejší vernisáž, už také vědí, kdo je ten „záhadný tvor, který žere ponožky a z párů dělá licháče"... Do umění vidět a číst mezi řádky nás svým recitálem z knížky Pavla Šruta Lichožrouti ve svém doprovodném programu uvedla divadelní skupina Pytel blech pod vedením Radmily Mrázové.