Víkend otevřených zahradv Květné zahradě v Kroměříži (8.–9. června 2019)

Víkendem otevřených zahrad vyvrcholilo turné čtyř koncertů Malí VELCÍ filharmonici, na kterých spojili své síly žáci ZUŠ s Filharmonií B. Martinů Zlín. Žáci uherskohradišťské ZUŠky usedli v orchestru k houslím, za kontrabas i za bicí, sólově na trumpetu v programu zářil třináctiletý Matyáš Ondrůšek a třicetičlenný Uherskohradišťský dětský sbor obohatil řady žáků ostatních ZUŠek z různých koutů Zlínského kraje a žáků kroměřížské konzervatoře. Koncertem vtipně, drze a s grácií provázela osvědčená dětská moderátorská dvojice Barbora Juřenová a Šimon Ludvíček.

Program v Květné zahradě ale nebyl jenom o hudbě. Malí velcí byli i výtvarníci, kteří tvořili pro společnou výstavu nazvanou „Květiny v kaleidoskopu“ ve Velkém skleníku, či divadelníci se svým černobílým světem pantomimy, kterou okouzlili publikum. „Kromě inscenace Ona a on zpestřili mimové i běžný provoz v Květné zahradě, bavili návštěvníky svými gagy a nabízeli možnost k interakcím“, doplnila pedagožka Radmila Mrázová, která žáky literárně-dramatického oboru umělecky vede.

Víkend v Kroměříži tak nepatřil pouze otevřeným zahradám, ale pro mnohé návštěvníky otevřel i několikery dveře do světa umění, který je stejně pestrý a mnohovrstevnatý jako neposečené pole chrp, vlčích máků a lesních jahod nedaleko Velkého skleníku.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2024 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz