Výstava ve výlohách:Tvůrčí práce žáků ZUŠky ozdobí ulice města

Za výtvarným uměním nemusíte do aukčních síní ani do galerie. Čeká na vás přímo v ulicích města Uherské Hradiště. Ty si pro svoji nejnovější výstavu zvolili žáci Základní umělecké školy Uherské Hradiště.

Doba pandemie uzavřela provozy muzeí, galerií i výstavních síní. Pedagogové a učitelé uherskohradišťské Zušky však nevěší při distanční tvorbě hlavu. Spojili proto své tvůrčí síly a připravili výstavu, která bude zdobit kino Hvězda, kavárny Jiné Cafe, Kafe uprostřed a Pekařství Svoboda Březík. Právě v jejich výlohách potěší obyvatele Hradiště a kolemjdoucí několik desítek velkoplošných plakátů s výtvarnými díly dětí. Umění se tak vrací přímo do ulic města, kde spousta žáků nachází pro svoji tvorbu i inspiraci.

„Na Základní umělecké škole v Uh. Hradišti netvoříme do šuplíků, ale povzbuzujeme děti k tomu, aby tvořily aktivní, živé umění. A tak když nemůžete za uměním, přijde umění za vámi… Proto připravujeme výstavu toho nejlepšího, co vzniklo při distanční výuce – a místo galerijních expozic využijeme výlohy našeho veřejného prostoru,“ upřesňuje ředitel ZUŠ Jiří Pospíchal.

Výstavu dětských uměleckých děl si budete moci prohlédnout od pátku 26. února 2021.

Vystavovat budou žáci ze třídy Martina Šimčíka, Jany Bouzkové, Radmily Doskočilové, Zuzany Dubové, Hany Klinkovské, Jitky Magdálkové, Marka Malůška, Gabriely Milevské, Petry Seidlové a Jany Tvrdoňové.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2022 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz