Výtvarka pronikla až do televize

Hudební perličky Pavla Šporcla sledujte každé pondělí

Převzato z: DOBRÝ DEN S KURÝREM


Pavel Šporcl za zády s portrétem žáků výtvarného oboru ZUŠ Uh. Hradiště.

Nejen celorepublikové Zlaté pásmo a vernisáž výstavy Doteky II v Praze proslavily výtvarný obor hradišťské zušky daleko za hranicemi regionu. Aby toho nebylo málo, výtvarce se podařilo proniknout až na televizní obrazovky! Pořad Hudební perličky Pavla Šporcla dotváří portréty nejznámějších skladatelů, jejichž obrázky vytvořili právě "Hradišťáci“.

Šestnáct dílů pořadu můžete sledovat každé pondělí v 17.20 na Déčku České televize. „Vidět vlastní práce na obrazovce České televize, to je pro žáky opravdu skvělá motivace,“ pochvaluje si vedoucí výtvarného oboru Jana Tvrdoňová, která se do projektu společně s dalšími pedagogy zapojila.

Projekt má velký přesah hlavně v tom, že na sto padesát žáků se seznámí jak s hudebními skladateli, tak s jejich tvorbou a osobními příběhy. Díla svých skladatelských předloh dokonce při hodinách poslouchají. „Nejvíc se mi líbil příběh o tom, jak knoflík na kabátě Franze Händla skladateli zachránil život,“ říká při vytváření jeho portrétu Natálie Píšťková. „Nám se zase dobře maluje Paganini a líbí se nám jeho skladby, které nám v hodinách paní učitelka při malování pouštěla,“ doplňují Julie Majzlíková a Helena Bednářová.

Výtvarnou podobu „Perličkám“ dala Eva Blahová, scénografka a absolventka uherskohradišťské zušky, která přizvala ke spolupráci právě žáky své domovské školy. Produkce pořadu do každého díla vybere tři portréty. „Děti pak sedí u Perliček a jsou nadšené, když se v nich objeví právě jejich obrázek. To pak dlouze řeší i během hodin výtvarky,“ popisuje s úsměvem Jana Tvrdoňová, která byla s žáky přizvána k natáčení dílu o Antoniu Vivaldim a Johannu Pachelbelovi. Česká televize navíc už nyní připravuje další sérii hudebních perliček a ke spolupráci znovu přizvala žáky výtvarného oboru Základní umělecké školy v Uherském Hradišti. Na výsledky jejich snažení se můžete podívat buď přímo na televizních obrazovkách, nebo v květnu na velké výstavě v Galerii Slováckého muzea v Uherském Hradišti.

Autor: IVA PAŠKOVÁ


Převzato z: DOBRÝ DEN S KURÝREM

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2022 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz