Žáci a kantoři ZUŠ koncertovali v kapli někdejší hradišťské věznice

Uherské Hradiště – Mimořádnou akci v předvečer svátku Dne boje za svobodu a demokracii uspořádali v někdejší uherskohradišťské věznici žáci a kantoři Základní umělecké školy (ZUŠ) v Uherském Hradišti. Představili se v téměř hodinovém koncertu obecenstvem zcela zaplněné bývalé vězeňské kapli.

„Tento koncert naše škola pořádá na památku všech, kteří si těmito prostorami prošli. Jeho výtěžek půjde pro Iniciativu za důstojné využití věznice v Uherském Hradišti, tedy spolku Memoria," řekl ředitel ZUŠ Stanislav Nemrava. V obecenstvu nechyběli ani čerstvý radní Zlínského kraje a starosta Vlčnova Jan Pijáček či uherskohradišťský starosta Stanislav Blaha.

Ten poznamenal, že se nejedná o první ani zdaleka o poslední koncert v tamních prostorách. „Práce na přípravě důstojného využití této věznice úspěšně probíhají a co nevidět se dočkáme jejich hmatatelných výsledků. Doufám, že už brzy bude v této kapli instalována stálá expozice, která je zatím umístěna v podkroví Reduty," poznamenal Stanislav Blaha.

Autor: Pavel Bohun


Zdroj: http://slovacky.denik.cz/kultura_region/zaci-a-kantori-zus-koncertovali-v-kapli-nekdejsi-hradistske-veznice-20161117.html

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2024 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz