Začínáme!Před budovou školy vyrostla nová výstava

80 let základního uměleckého školství v srdci Slovácka od 12. září připomíná výstava, kterou otevřela Základní umělecká škola Uh. Hradiště za účasti místostarosty města Ing. Čestmíra Boudy a umělců, učitelů, absolventů školy i současných studentů. Ke svým 80. narozeninám bude ZUŠka po celý podzim těšit diváky více než dvaceti akcí naplněných hudbou, výtvarným uměním, tancem i divadelními lákadly.

Jednu z prvních výstav výtvarného oboru si můžete již nyní prohlédnout na Mariánském náměstí před budovou ZUŠ, k vidění je do konce září. Další inovativní výtvarný prvek najdete jen o pár kroků dál v průchodu do školy, kde vás uvítá Hudební město vytvořené žáky Petry Seidlové, novou výstavu Stanislava Nemravy pak škola otevřela ve sklepní Galerii 125.

Výstava „Začínáme“ seznamuje diváky s akcemi ZUŠ k výročí. Krátce se ohlíží za historií školy, větší důraz ale klade na přítomnost. Součástí expozice je i ochutnávka portrétů na připravovanou výstavu s názvem Absolvent selfie. Škola přes prázdniny oslovila své někdejší studenty, slavné absolventy i tváře, se kterými se setkáváme v úplně jiných profesích, s prosbou o poslání současného profesního portrétu. Na výstavě tak vedle sebe najdeme známého lékaře vedle divadelní choreografky, překladatele, kapitána hausbótu i profesionálního hudebníka nebo třeba hasiče s trumpetou, jehož všechny tři děti nyní na ZUŠce hudbu studují.

Kolekci doplňují kontrasty dětských a nynějších fotek učitelů, kteří se po studiu do své domovské školy vrátili jako její pedagogové. Všechny osobnosti spojují první dětské kroky, které do světa umění udělali ve zdejší základní umělecké škole či dřívější Lidové škole umění.

Počátky Základní umělecké školy v Uherském Hradišti sahají do roku 1939, kdy vznikla v našem městě pobočka Městské hudební školy Dvořák ve Zlíně a bylo zahájeno vyučování prvních dvou nástrojů – klavíru a houslí. Dnes ji navštěvuje 1900 žáků, o které pečuje 75 učitelů v oboru hudebním, výtvarném, tanečním a literárně-dramatickém. Škola má také osm poboček v obcích Boršice, Buchlovice, Kunovice, Osvětimany, Polešovice, Staré Město, Tupesy a Velehrad.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2022 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz