Základní umělecká škola Uherské Hradiště už podruhé na Jiráskově Hronově

Letos na Jiráskově Hronově třikrát ve dnech 5. a 6. srpna v sále Josefa Čapka vystoupí v hlavním programu soubor kramářských písní Rodina Nemravova s představením PopArtová píseň Slavná kauza Bakinghem.

Hrají a zpívají učitel literárně-dramatického oboru Stanislav Nemrava a jeho žákyně Aneta Holomčíková, hudbu k představení nahráli Jitka Slivečková a Marek Ovčáčík. Pro ZUŠ Uh. Hradiště je velký úspěch, že byl na Jiráskův Hronov vybrán právě jeden z jejích dlouholetých souborů. Je to teprve popáté v historii, co na tuto prestižní přehlídku za 90 let její existence postoupil soubor z okresu Uherské Hradiště.

Jiráskův Hronov je mezinárodní festival amatérského divadla České republiky. Festival je mezidruhový, konají se tu inscenace činoherního, pohybového či experimentálního divadla. Hlavní program tvoří výběr nejlepších inscenací z krajských přehlídek  a zahraniční hosté. Každoročně se ho kromě účinkujících zúčastní přibližně tisíc dalších účastníků.

Podle dostupných pramenů se od roku 1931 zúčastnili této nejdůležitější přehlídky amatérského divadla z našeho okresu celkem 4 zástupci: 1995 -  Soubor Dohráli jsme ZUŠ Uherské Hradiště, Lewis Carroll: O nich a o Alence, r. Hana Nemravová, 1996 - Tomáš Šulaj vystoupil na Večeru finalistů SČDO, Eugen O_Neill: Smutek sluší Elektře, 1998 - Pohybové divadlo Facka Uherské Hradiště, Sergej Sanža: Rumiště, r. Sergej Sanža (vedle Sergeje, který byl také externím učitelem naší školy, zde hrála i Hana Nemravová), 2002 - BLIC Ostrožská Nová Ves - kolektiv: Setkání s Kateřinou, r. Ivana Bendová.

FOTO: Marek Gerhard

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2022 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz