Zažít hudbu jinak

Téměř 100 návštěvníků si nenechalo ujít kytarový seminář, který zorganizovalo 19. listopadu kytarové oddělení Základní umělecké školy Uherské Hradiště v koncertním sále. Na pódiu se představila žákyně 2. ročníku Barbora Kratochvílová a trio učitelů: Lukáš Frýbort a Lukáš Schröder z uherskohradišťské ZUŠky spolu s Jiřím Pospěchem ze ZUŠ Uherský Ostroh.

„Prostřednictvím hudebního zážitku jsme se snažili dětem ozvláštnit výuku hry na kytaru a představit ji trochu jinak, než jak ji zažívají v hodinách,“ přiblížil myšlenku semináře pedagog Lukáš Frýbort.

Do programu, který kromě žáků z Uherského Hradiště navštívily i děti ze základní umělecké školy v Uherském Ostrohu a Dolním Němčí, zařadili učitelé zajímavé ukázky práce s hudbou a na příkladu Vivaldiho Čtvera ročních dob malým hudebníkům předvedli, jak lze hudbu formovat a jak ji tvořit. Seznámili je také s dynamikou, různými hudebními barvami, rejstříky, artikulací apod. Z dalších světových skladeb pedagogové vybrali Španělský tanec od Enriquea Granadose nebo Maple Leaf Rag Scotta Joplina.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2022 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz