Žili tu Hirschovi?!

Po úspěšném uvedení Veselých paniček windsorských na Malé scéně Slováckého divadla má literárně-dramatický obor za sebou již druhou premiéru tohoto roku. 13. února diváci poprvé navštívili divadelní představení Žili tu Hirschovi?!

V autorské inscenaci žáků literárně-dramatického oboru ZUŠ Uherské Hradiště, pobočky Staré Město, se učitelka Radmila Mrázová společně se staršími dětmi zaměřila na období protektorátu Čech a Moravy. V procesu inscenační tvorby tak postupně vznikal příběh, jednotlivé situace a scénář. Kromě zkoumání dostupných pramenů (podmínky života v protektorátu, židovské tradice, jídlo, historická fakta, dějinné souvislosti) se mladí tvůrci zabývali také výpověďmi pamětníků z Uherského Hradiště a okolí. Vznikl tak příběh o vztazích mladých lidí v době druhé světové války, který se snad odehrál, a který už po válce nemohl mít pokračování…

Příběh se odehrává v době druhé světové války za protektorátu v jednom velkém českém městě. Je to autorská inscenace, což znamená, že jsme tento příběh s žáky sami vymysleli, děti si vytvářely kostýmy i navrhly plakát. Postavy jsou smyšlené, ale myslím, že podobné příběhy a podobné vztahy se v této době odehrávaly a mohlo jich být tisíce. Původní premiéra byla naplánovaná na 30. ledna, což je jen pár dnů po Dnu památky obětí holocaustu, který jsme chtěli představením připomenout,“ doplňuje Radmila Mrázová, která žáky režijně vede. Další uvedení této inscenace je plánováno na duben tohoto roku.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2022 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz