ZUŠ Open (air)

Inspirativní a spontánní atmosféra vládla III. ročníku uměleckého happeningu s názvem ZUŠ Open, který pod heslem „Putování za uměním Uherským Hradištěm“ vyslal do ulic, náměstí a parků v pátek 31. května mnoho desítek mladých výtvarníků, hudebníků, tanečnic i divadelníků. Na řadě míst města tak mohli kolemjdoucí přímo v přírodních exteriérech i na veřejných prostranstvích obdivovat nádherný a bohatý svět umění, který není uzavřený jen do ateliérů učeben uměleckých škol, galerií, koncertních síní a jevištních prostor, ale kterým město ožívá a žije. Záštitu akci udělil starosta města Uherské Hradiště Ing. Stanislav Blaha.

Výtvarníci vyrazili kreslit přímo do parku u Obchodní akademie – do někdejší Jezuitské zahrady, malovali také v bezprostředním okolí Morového sloupu nebo na nádvoří Galerie Slováckého muzea pohádku inspirovanou literárním čtením žáků literárně-dramatického oboru.

Divadelníci stojící na bednách přednášeli překvapeným kolemjdoucím básně na Masarykově náměstí a obdarovávali hosty nedaleké kavárny bonusem ke kávě a zákusku krátkými limerickými texty.

Hudební obor se rozprostřel do celého města – dětský dechový orchestr vítal vlaky na nádraží, Uherskohradišťský dětský sbor chodí a zpívá pod vedením Ivany Zámečníkové od kavárny ke kavárně na ZUŠ Open již několik let a nejinak tomu bylo i v letošním roce, ve kterém se spontánní hudbou „za pochodu“ inspirovala celá uherskohradišťská ZUŠka, proto se putování za uměním stalo hlavní myšlenkou celého pátečního happeningu. Klávesové nástroje, kytary a houslové duo měly základnu v Kafe uprostřed, trumpetové trio ozvláštnilo atmosféru troubením z balkonu ředitelny ZUŠky i z ochozu Staré radnice v Prostřední ulici, jen ponocný s lesním rohem a středověké opevnění chybělo k dokreslení doby dávných časů a trubačů, kteří hlásili každou celou.

Nadšené reakce vzbudilo vystoupení tanečnic na Kolejním nádvoří, které početnému publiku představily to nejlepší ze svého repertoáru, a cimbálová muzika ZUŠ vítala spolu s Hradišťánkem zahraniční delegaci partnerských měst města. Kytarové oddělení a bicí zase muzicírovaly v oddechové zóně u hodin na Mariánském náměstí před budovou ZUŠ. Finále patřilo společnému vystoupení hudebníků, zakončené akordeony na Kolejním nádvoří, spolu s nimiž se diváci alespoň na malou chvilku ocitli a cítili jako uprostřed šansonu na některé z pařížských boulevard.

Krásným vrcholem ZUŠ Open se stal večerní koncert Orchestru budoucnosti, na kterém zazářily za doprovodu Slováckého komorního orchestru největší talenty i malé hvězdičky obou hradišťských ZUŠek.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2022 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz