ZUŠ Open: Děti žijí uměním

Základní umělecká škola Uherské Hradiště srdečně zve veřejnost na ZUŠ OPEN – V. ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol. Týden 17.–21. května 2021 se tak v ulicích města promění v přehlídku výtvarného umění.

Akce probíhá pod záštitou starosty města Uherské Hradiště. Tvůrčí práce žáků výtvarného oboru ozdobí již podruhé ulice města. Své pokračování bude mít výstava Ve výlohách, kterou najdete v Prostřední ulici: v kavárnách Jiné Cafe, Kafe uprostřed, Pekařství Svoboda Březík a nově v Airbank. K vidění budou další práce vzniklé během distanční výuky ve školním roce 2020/2021, ukázky projektové výuky i klasických výtvarných technik, a přenesou vás kupříkladu do světa pohádek.

Vystavovat budou žáci ze třídy Martina Šimčíka, Jany Bouzkové, Radmily Doskočilové, Hany Klinkovské, Jitky Magdálkové, Gabriely Milevské, Petry Seidlové a Jany Tvrdoňové.

Ožijí i okna Základní umělecké školy na Mariánském náměstí, kde budou vystavovat studenti Marka Malůška. Jejich fotografické nahlížení světa přiblíží projekt, který vytvořili v 1. vlně covidu v loňském školním roce. Půjde o introspektivní pohledy žáků do vlastního volného času tak, jak ho trávili v době lockdownu a jak vnímali sociální izolaci. Expozice bude také připomínkou výstavy z roku 2017, kdy na svých fotkách vizionářsky předpověděli, co vše se může stát, když lidé ztratí na opatrnosti. Před očima vám vytane vize pandemie a světa, jak ho známe dnes.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2023 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz