ZUŠ Uherské Hradiště navštíví koncert orchestru Czech virtuosi

Den české státnosti oslaví žáci a učitelé Základní umělecké školy Uh. Hradiště výletem na mimořádný koncert. V úterý 28. září 2021 se odehraje koncert brněnského orchestru Czech virtuosi a houslisty Jiřího Pospíchala, kteří publiku představí své umění pod taktovkou belgického dirigenta Erica Lederhandlera. Koncert se uskuteční v 19 hodin v majestátním prostředí zámku Slavkov – Austerlitz. V programu zazní například opusy Ludwiga van Beethovena či houslový koncert Maxe Brucha.

Houslista Jiří Pospíchal byl členem České filharmonie na pozici zástupce koncertního mistra, koncertním mistrem Pražského komorního orchestru bez dirigenta a Janáčkovy opery v Brně. Pedagogicky působí jako profesor brněnské konzervatoře a ředitel Základní umělecké školy Uherské Hradiště. Hradišťská ZUŠka tvoří bohaté kulturní aktivity a umožňuje svým žákům celkový růst – mimo jiné i jejich dobrovolnou účastí na koncertech předních českých hudebních interpretů.

Případní zájemci o vstupenky a společnou cestu autobusem z Uherského Hradiště na koncert do Slavkova se můžou hlásit na e-mailu: marika.blazkova@zusuh.cz. Učitelé a žáci mají koncert zdarma, rodiče a veřejnost si hradí pouze cenu vstupenky 250,-. Cesta autobusem je zdarma.

Komorní orchestr Czech Virtuosi, pod uměleckým vedením Karla Procházky, zahájil svoji koncertní činnost před více než dvaceti lety. Členy souboru jsou koncertní mistři a sólisté orchestru Janáčkovy opery a Filharmonie Brno, jako hosté je doplňují přední čeští i světoví instrumentalisté, pěvci či sbory. Během svého působení orchestr odehrál na 800 koncertů zahrnujících díla světových mistrů symfonické, duchovní i operní hudby, a to od baroka až po současnost. Doménou orchestru i přesto zůstává tvorba W. A. Mozarta.

Kromě řady koncertů ve Vídni, například ve slavném Konzerthausu či Schönbrunnu, lze však Czech Virtuosi slyšet i ve vzdálenějších koutech světa. Již třikrát absolvovali koncertní turné po Japonsku a každoročně jsou zváni na hudební festivaly například v Nizozemí, Itálii nebo Španělsku. Vyzdvihnout lze také jejich účast na Festivalu české hudby ve francouzském Dijonu v roce 2015. Czech Virtuosi však nezapomínají ani na své domácí příznivce. Jsou zváni na tuzemské festivaly, jako je například Svatováclavský hudební festival, vystupují v pražském Rudolfinu nebo pořádají své vlastní koncerty v Brně. Tradicí se zde již staly Tříkrálové koncerty s charismatickým Jiřím Pavlicou a jeho Hradišťanem v katedrále svatého Petra a Pavla.

Členy souboru jsou koncertní mistři a sólisté orchestru Janáčkovy opery a Filharmonie Brno. Jako hosté je doplňují přední čeští i světoví instrumentalisté, pěvci či sbory. Namátkou lze zmínit houslisty Josefa Špačka, Pavla Šporcla či Esther Yoo nebo pěvkyně Milagros Poblador, Evu Urbanovou či Nathalii Ushakovou. Z desítek vynikajících umělců, kteří stanuli za dirigentským pultem, lze jmenovat například Petra Altrichtra, Ondreje Lenárda, Sebastiena Roulanda či Stefana Veselku.

Kromě živých vystoupení si lze Czech Virtuosi poslechnout také na řadě CD, z nichž poslední vzniklo v loňském roce ve spolupráci s belgickým dirigentem Ericem Lederhandlerem.

Koncerty Czech Virtuosi se konají za finanční podpory statutárního města Brna a Jihomoravského kraje.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2023 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz