ZUŠka otevřela novou výstavuvěnovanou 80. výročí založení školy

Nejnovější výstavu nazvanou „Od hry k zájmu, od zájmu k zaujetí II“ otevřela v Redutě na konci listopadu uherskohradišťská Základní umělecká škola. Výstava představuje umění výtvarného oboru v plné šíři záběru výuky, diváci si můžou prohlédnout různé výtvarné přístupy a techniky, od malby a kresby přes hravé fotografické experimentování až po koláže a komiksy.

„Výtvarný obor na této škole působí již 55 let a je důležitou součástí života našeho města. Tato výstava je výjimečná tím, že je putovní – poprvé byla uvedena ve Slováckém divadle a v plánu je její další pokračování. Nebývá obvyklé, aby na výstavách byly zastoupeny práce žáků všech pedagogů Základní umělecké školy, jako je tomu u této expozice,“ vysvětlil v úvodu vedoucí výtvarného oboru Martin Šimčík. K vidění je na 120 dětských děl ze tříd Jany Bouzkové, Radmily Doskočilové, Hany Klinkovské, Jitky Magdálkové, Marka Malůška, Gabriely Milevské, Petry Seidlové, Martina Šimčíka a Jany Tvrdoňové.

Díla zpodobňují dětské vidění světa – návštěvník může obdivovat fantazijní i reálná zvířata, květiny, portréty a autoportréty, abstraktní kresby i dětskou plakátovou tvorbu. Zajímavě děti vykreslily i Jiřího Pavlicu či příběhy z Povídek z jedné a druhé kapsy Karla Čapka, které si můžete prohlédnout ve formě komiksu. Diváky potěší i pohled dětí na místa, která dobře znají – bez povšimnutí nezůstane obrázek uherskohradišťského gymnázia, Prostřední ulice či železničního mostu.  

„Naše škola letos slaví 80 let, které uplynuly od založení uměleckého školství v srdci Slovácka. Já však vždycky říkám, že výtvarný obor slaví neustále – vaše práce je jedinečná tím, že není uzavřená do tříd nebo školních šuplíků, ale výtvarné umění směřuje ven do okolního světa. Přeji vám, abyste nejen na této škole, ale i ve svém dalším životě neustále tvořili,“ popřál malým autorům s úsměvem ředitel Jiří Pospíchal.

A protože hudba jde s výtvarnem na ZUŠce ruku v ruce, slavnostní vernisáž doprovodilo pod klenbou Reduty Kvarteto zobcových fléten – v podání Karla Špačka, Elišky Krystýnkové, Viktorie Králové a Alžběty Plevákové, které umělecky vede učitel Václav Ovčáčík, zaznělo několik skladeb autorů ze stejného období, kdy byla postavena – baroka.


Projekt ZUŠ Uherské Hradiště – ŠABLONY II byl spolufinancován Evropskou unií.

Projekt je zaměřen na osobnostně profesní rozvoj pedagogů školy, využití ICT ve výuce, podporu projektové výuky a rozvoj spolupráce mezi ZUŠ a jejími žáky, rodiči a veřejností. Realizace projektu: 1. 8. 2019 – 31. 7. 2021.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2022 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz