Zuška pomáhá tam,kde je to třeba

13 000 Korun se podařilo na benefičním koncertě ZUŠky na Velehradě vybrat na podporu Zdravotního ústavu paliativní a hospicové péče PAHOP, který pečuje o těžce nemocné a umírající pacienty z Uherskohradišťska a Uherskobrodska v jejich bezpečném domácím prostředí. Pro Základní uměleckou školu je to už druhý benefiční koncert v tomto školním roce, další dva ji ještě čekají.

Záštitu nad koncertem, který proběhl 24. listopadu 2019 v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje na Velehradě, převzala radní Zlínského kraje pro sociální záležitosti, neziskový sektor a rodinnou politiku Michaela Blahová, která událost podpořila i svojí přítomností. Večerem slovem i poesií provázela Olga Strašáková, vedoucí kunovické pobočky ZUŠky. V překrásném prostředí baziliky zazněly skladby pro varhany, kytaru a flétny. Publikum nadchl i skvěle sehraný smyčcový soubor Marka Ovčáčíka a Uherskohradišťský dětský sbor, který si kromě skladeb v klasickém duchu nastudoval Pavlicovu Modlitbu za vodu v zajímavé úpravě s doprovodem Josefa Macka na cimbál. Pod taktovkou Ivany Zámečníkové si čtyři skladby pro diváky připravili i bývalí členové Uherskohradišťského sboru, v jejich podání zazněla například barokní píseň Nebeští kavalérové od A. Michny z Otradovic. Nejen pro svého dlouholetého dirigenta vprostřed publika, ale pro všechny diváky na závěr zazpívali spolu s dětmi nekorunovanou hymnu sboru, Kočár v oblacích od M. Raichla.


Projekt ZUŠ Uherské Hradiště – ŠABLONY II byl spolufinancován Evropskou unií.

Projekt je zaměřen na osobnostně profesní rozvoj pedagogů školy, využití ICT ve výuce, podporu projektové výuky a rozvoj spolupráce mezi ZUŠ a jejími žáky, rodiči a veřejností. Realizace projektu: 1. 8. 2019 – 31. 7. 2021.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2023 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz