Stalo se...

Historie akcí a událostí dávných i nedávných.

Osmičky galaxie, v Uherském Hradišti

publikováno: 18.9.2019

Pod záštitou radního Zlínského kraje Mgr. Petra Gazdíka uvede Základní umělecká škola Uherské Hradiště ve spolupráci s Pedagogickým kabinetem jazyka českého ZK poeticko-hudební kompozici z díla nejpřekládanějšího slovenského autora současnosti Jozefa Leikerta pod názvem Osmičky galaxie.

Začínáme! Před budovou školy vyrostla nová výstava

publikováno: 16.9.2019

80 let základního uměleckého školství v srdci Slovácka od 12. září připomíná výstava, kterou otevřela Základní umělecká škola Uh. Hradiště za účasti místostarosty města Ing. Čestmíra Boudy a umělců, učitelů, absolventů školy i současných studentů. Ke svým 80. narozeninám bude ZUŠka po celý podzim těšit diváky více než dvaceti akcí naplněných hudbou, výtvarným uměním, tancem i divadelními lákadly.

Hudební lavičky

publikováno: 12.9.2019

U příležitosti svého 80. výročí ZUŠ představuje projekt Hudební lavičky. Až půjdete centrem města, zapátrejte pohledem na Masarykově, Mariánském a Palackého náměstí, kde škola na okraji městských laviček implementovala pět originálních hudebních přístrojů. Najdete na nich nahrávky žáků, které zpříjemní návštěvníkovi čekání dvěma skladbami z repertoáru ZUŠky. Hradiště se tímto projektem, který se podařilo realizovat s podporou města Uherské Hradiště, staví po bok městům jako Amsterdam, Varšava či Mexiko city, kde již podobné umělecké objekty fungují.

Vernisáž výstavy Začínáme a představení Hudebních laviček

publikováno: 11.9.2019

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy „Začínáme – pozvání na akce ZUŠ pořádané u příležitosti 80. výročí“, které proběhne ve čtvrtek 12. září v 17:30 před budovou školy na Mariánském náměstí. Veřejnosti také poprvé představíme projekt Hudební lavičky, který se nám podařilo realizovat ve spolupráci s městem Uherské Hradiště.

Rechla: Pleteme město

publikováno: 10.9.2019

Práce žáků výtvarného oboru, které vytvořili pod vedením svých učitelů, můžete potkat od 1. do 4. října v ulicích města Uh. Hradiště na trase, kde ve středověku vedla vodní cesta Rechla. Opletené židle a trumpeta budou součástí expozice studentů Střední umělecko-průmyslové školy a vznikly k projektu Pleteme město.

ZUŠka přivítala velvyslance Španělského království, otevřel ve škole novou galerii

publikováno: 10.9.2019

Novou sklepní galerii 6. září 2019 slavnostně otevřela Základní umělecká škola Uherské Hradiště při příležitosti návštěvy španělského velvyslance J. E. Ángela Lossady Torres-Queveda. V Galerii 125 uvedl svou výstavu s názvem „Objekty a nová okna“ bývalý ředitel školy Stanislav Nemrava, o jehož výtvarnou práci projevil v minulosti pan velvyslanec zájem a která se stala prvním impulsem jeho návštěvy Uh. Hradiště.

Vernisáž výstavy Stanislava Nemravy "Objekty a nová okna" (v pátek 6. 9. 2019)

publikováno: 4.9.2019

V pátek 6. září navštíví Základní uměleckou školu Uherské Hradiště velvyslanec Španělského království J. E. Ángel Lossada Torres-Quevedo. Za jeho účasti budou slavnostně otevřeny výstavní prostory ve škole s názvem Galerie 125. První výstavu s názvem „Objekty a nová okna“ zde bude mít bývalý ředitel školy Stanislav Nemrava, o jehož výtvarnou práci projevil v minulosti pan velvyslanec zájem a která se stala prvním impulsem jeho návštěvy Uh. Hradiště.

Slavnostní zahájení školního roku 2019/2020

publikováno: 3.9.2019

Logo ZUŠky od letošního školního roku provází římské číslice LXXX. Symbolicky tak připomínají letošní výročí založení Základní umělecké školy v Uh. Hradišti. Její 80. narozeniny si na slavnostním zahájení nového školního roku, které proběhlo 2. září 2019 na venkovním nádvoří, připomněl také starosta města Stanislav Blaha.

Doporučujeme: Koncert ISHA trio

publikováno: 3.9.2019

Základní umělecká škola se připojuje k pozvání na 1. koncert cyklu Musica, který se bude konat 10. 9. v 19:30 v Redutě v Uh. Hradišti. Na koncertu se představí na flétnu někdejší absolventka ZUŠ Uh. Hradiště Kristina Vaculová společně s Lucií Rozsnyó (soprán) a Sárou Medkovou (klavír).

Vážení rodiče, srdečně vás vítám na prahu nového školního roku 2019/2020.

publikováno: 30.8.2019

Nepochybuji o tom, že ve spolupráci s vámi bude krásný a barevný. Tento školní rok bude ale významný i tím, že na podzim oslavíme společně výročí 80 let od založení Základní umělecké školy v Uherském Hradišti.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2020 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz