Výtvarné události

Pleteme město, srdečně Vás zveme

publikováno: 2.10.2019

Město ožije pletenými objekty mladých výtvarníků SUPŠ a žáků ZUŠ Uherské Hradiště

Rozmalováno

publikováno: 1.10.2019

V Tyršově galerii je k vidění nová výstava Rozmalováno, kterou 26. září zahájili vedoucí výtvarného oboru Martin Šimčík s pedagožkou Hanou Klinkovskou. Projděte se chodbami v budově školy na Tyršově náměstí a neponechte bez povšimnutí práce dětí ve věku 10–18 let, zpracované různými technikami. Obdivovat můžete květiny, postavy zvířata, architekturu, abstraktní kresby i dětskou plakátovou tvorbu. Zajímavě děti vykreslily i zimní témata nebo příběhy z povídek Karla Čapka, které si můžete prohlédnout ve formě komiksu.

Malby 2019

publikováno: 1.10.2019

Srdečně vás zveme na výstavu Malby 2019, kterou si můžete prohlédnout v Cafe 21 v termínu 7.–13. 10. 2019. Výstava výtvarného oboru ZUŠ – pobočky Staré Město představuje práce inspirované současnou moderní malbou s tematikou krajiny, lidské figury či tváře nebo také světem zvířat. Své absolventské práce, které byly o prázdninách vystaveny v Knihovně Staré Město, zpracovali žáci pod vedením pedagožky Jany Bouzkové.

Začínáme! Před budovou školy vyrostla nová výstava

publikováno: 16.9.2019

80 let základního uměleckého školství v srdci Slovácka od 12. září připomíná výstava, kterou otevřela Základní umělecká škola Uh. Hradiště za účasti místostarosty města Ing. Čestmíra Boudy a umělců, učitelů, absolventů školy i současných studentů. Ke svým 80. narozeninám bude ZUŠka po celý podzim těšit diváky více než dvaceti akcí naplněných hudbou, výtvarným uměním, tancem i divadelními lákadly.

Hudební lavičky

publikováno: 12.9.2019

U příležitosti svého 80. výročí ZUŠ představuje projekt Hudební lavičky. Až půjdete centrem města, zapátrejte pohledem na Masarykově, Mariánském a Palackého náměstí, kde škola na okraji městských laviček implementovala pět originálních hudebních přístrojů. Najdete na nich nahrávky žáků, které zpříjemní návštěvníkovi čekání dvěma skladbami z repertoáru ZUŠky. Hradiště se tímto projektem, který se podařilo realizovat s podporou města Uherské Hradiště, staví po bok městům jako Amsterdam, Varšava či Mexiko city, kde již podobné umělecké objekty fungují.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2019 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz