Violoncellový seminář

publikováno: 23.1.2020

Základní umělecká škola Uherské Hradiště Vás srdečně zve na Violoncellový seminář, který proběhne v sobotu 25. 1. 2020 od 9 do 13 hodin v koncertním sále ZUŠ, Mariánské náměstí 125.

Kytarový večer

publikováno: 22.1.2020

Písnička gondoliéra či Veselý poník. I tyto skladby si našly cestu do programu Kytarového večera žáků ze třídy Lukáše Schrödera, který se konal na pobočce Základní umělecké školy Uh. Hradiště v Kunovicích 17. ledna 2020.

Giselle

publikováno: 17.1.2020

I v novém roce MMXX pokračuje spolupráce tanečního oboru a kina Hvězda. Přijďte obdivovat choreografie klasického a současného tance, které vznikaly pod uměleckým vedením Jany Trubačíkové a Marie Juráskové. Před živě přenášenou projekcí baletu Giselle se vám v nich v neděli 26. ledna 2020 v 15:45 představí žákyně tanečního oboru Základní umělecké školy.

Premiéra nové hry Jenůfka

publikováno: 17.1.2020

Najdeme v ní všechno. Žárlivost, závist, obětování, strach i lásku v mnoha jejích různých podobách. Literárně damatický obor má za sebou první premiéru tohoto roku a s ní působivý kaleidoskop základních lidských emocí.

Vánoční koncert pobočky Velehrad

publikováno: 17.1.2020

Krásně zdobený Zimní sál Stojanova gymnázia vytvořil kulisy pro hudební vystoupení Vánočního koncertu velehradské pobočky Základní umělecké školy Uherské Hradiště, který se konal 17. prosince 2019. Na koncertě zazněla řada klasických skladeb, koledy, lidová písnička Vyletěla holubička v úpravě Petra Ebena, ale také živelný The Entertainer od Scotta Joplina. Závěr patřil smyčcovému souboru pod vedením Marka Ovčáčíka, v jehož podání zaznělo Šest maďarských tanců od Bély Bartóka.

Výtvarka voněla po cukrkandlu

publikováno: 16.1.2020

Vaření cukrkandlu se ve výtvarném oboru stalo v adventní době už tradicí a provoněl celou budovu na Tyršově náměstí. Letos si ke svým cukrkandlovým motýlkům, hvězdám a mušličkám žáci vyrobili i ozdobnou tašku. Plechové formičky na vánoční cukroví, které jim byly předlohou, pocházejí z doby někdy po vzniku Československé republiky a patřily rodině paní učitelky Hany Klinkovské.

Kurz "ZBAV SE TRÉMY!"

publikováno: 14.1.2020

Pokud jste si zapomněli dát novoroční předsevzetí, máte teď možnost to napravit. Učitelé literárně-dramatického oboru Vás zvou na kurz pro dospělé:

Vernisáž výstavy Slané ženy

publikováno: 14.1.2020

Poslední den vánočních prázdnin se děti ze ZUŠky rozhodly podpořit vernisáž výstavy obrazů, které vznikly za pomoci nemocných cystickou fibrózou a herců Dejvického divadla. Proběhla 5. ledna v Cafe 21 a svoje kytary na ní nechali rozeznít Vít Dlabaja a Linda Přikrylová pod vedením Evy Holečkové.

Fantazie

publikováno: 10.1.2020

Srdečně Vás zveme na koncert flétnistky Kristiny Vaculové a klavíristy Jiřího Hrubého, který se bude konat ve čtvrtek 16. ledna v 19 hodin v koncertním sále ZUŠ.

Protančený adventní čas... Letos tančily Kurzy baletu nemocnému Markovi

publikováno: 8.1.2020

Každé taneční vystoupení má jisté poslání. Tancovat můžete pro svoji potěchu, pro vítězství, pro potlesk obecenstva nebo třeba pro úspěch... Tanečnice z Kurzů baletu pro dospělé a taneční skupina INARIS ale tancují srdcem a také svým tancem rozdávají to nejcennější, co může každá tanečnice dát. Rozdávají kousek sebe.