Stalo se...

Historie akcí a událostí dávných i nedávných.

Koncert sólistů a souborů velehradské pobočky Základní umělecké školy

publikováno: 22.7.2019

V tajuplném přítmí a barokní atmosféře Zimního sálu Stojanova gymnázia, zdobeného freskami Karla Františka Teppera, probíhal 4. června Koncert sólistů a souborů pobočky Velehrad, na kterém zazněly skladby převážně světových autorů – diváci se mohli zaposlouchat do hudby Gurlitta, Praetoriuse, Telemanna i Bartóka. Program ozvláštnila anglická píseň Růženka, Německý tanec anonymního autora, Italská árie a z evropského prostoru jsme si odskočili i k jiným kontinentům s izraelskou písní Heiveinu shalom.

5. koncert absolventů a sólistů

publikováno: 22.7.2019

Na 5. června připadl 5. koncert absolventů a sólistů, který připravil hudební zážitky pro zcela zaplněný koncertní sál Základní umělecké školy. Ten ovládly na jeden večer housle, kytary, flétny a klavír ve skladbách Oskara Riedinga, Marie Linnemannové, Georga Friedricha Händela, z českých autorů si děti nastudovaly skladby Vítězslava Nováka a Luboše Fišera. Zazněla také kytarová melodie Maria Luisa od Julia Salvadora Sagrerase nebo hudební motiv z filmu Schindlerův seznam od skladatele Johna Williamse.

12. besídka žáků

publikováno: 16.7.2019

Potěšte se fotkami z klavírní besídky žáků paní učitelky Jany Grabcové, která proběhla 31. května v koncertním sále naší školy. Děti si nastudovaly skladby C. Debussyho, M. Dlouhého, Y. Tiersenna, D. Scarlattiho a mnoha dalších autorů. Zazněly i melodie Hloupý Honza na cestách a Broučci od I. Loudové či zpívané sólo lidovky Kačena divoká.

Mystical

publikováno: 16.7.2019

Přeneste se do mystické nálady spolu s naším duem příčných fléten… Gabriela Pestlová a Veronika Vaňková si pod vedením pedagožky Jany Gajdošové nastudovaly na nedávnou besídku jemnou skladbu švýcarského autora Daniela Hellbacha z jeho popově-rockové partitury Moods. Kromě části Mystical, kterou si můžete poslechnout s citlivým klavírním doprovodem Stanislava Halody, vystoupily dívky před publikem i se skladbou Wild.

Koncert pobočky ZUŠ Staré Město

publikováno: 16.7.2019

Koncerty absolventů, sólistů i souborů se potěšili rodiče žáků na pobočkách ZUŠky. 29. května představily děti výsledky své celoroční práce ve Společensko-kultuním centru ve Starém Městě.

Kytarový koncert studentů kroměřížské konzervatoře

publikováno: 16.7.2019

17. června proběhl v koncertním sále ZUŠky kytarový koncert, na kterém se divákům představili čtyři posluchači kytarového oddělení Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž. „Zazněly skladby autorů z období klasicismu, ale hlavně dvacátého století, taktéž hudby komorní – dua a kvartet. Vystoupili studenti prvního a druhého ročníku, přesto jejich výkony byly na vysoké úrovni. K tomu jistě nedošlo jen v jednom školním roce, ale už během jejich studia na ZUŠ. To je myslím velkým povzbuzením a motivací i pro naše žáky,“ uvedl Lukáš Frýbort, vedoucí kytarového oddělení Základní umělecké školy Uh. Hradiště, který skladbám naslouchal spolu se svými žáky.

Večírek přípravného sboru

publikováno: 16.7.2019

28. května se uskutečnil koncert přípravného sboru pod vedením dirigentky Magdaleny Uhrové. Koncertní sál ZUŠ rozezněly sólové skladby pro housle a klavír J. S. Bastiena, P. Ebena či C. Gurlitta, ale také například Mravenci v kredenci nebo Ptám se, ptám se, pampeliško. Přípravný sbor potěšil publikum písničkami Kocour muzikant, Čiperky a loudalové a mnohými dalšími.

11. besídka žáků

publikováno: 16.7.2019

Dialog pod dubem, Tanec motýlů, Karavana přijíždí… I takové byly názvy skladeb pro klavír, kterými představily svoje umění 29. května na školní besídce žáci ze tříd Veroniky Poppeové, Lucie Adamcové, Marka Ovčáčíka a Petry Foltýnové. Zazněly skladby Kabalevského, Bacha, Mozarta, Beethovena, Čajkovského, Chopina i Gillocka i lidové písničky od E. Hradeckého.

Koncert žáků v Polešovicích

publikováno: 16.7.2019

Ohlédněte se za emocionálními momenty, které provázely Koncert žáků v Polešovicích. Proběhl 27. května v místní Sokolovně a mimořádným se stal i pro tři absolventy místní pobočky uherskohradišťské ZUŠky. Ve 26 hudebních vystoupeních byly uvedeny skladby Boucarda, Riedinga nebo Rubinsteina. Zazněly i francouzské, židovské či izraelské melodie nebo oblíbená písnička Moon River, kterou v originále nazpívala Audrey Hepburn.

4. koncert absolventů, sólistů fotogalerie

publikováno: 9.7.2019

28. května vystoupili ve Velkém sále Reduty na 4. koncertu absolventů, sólistů a souborů žáci pedagogů Lukáše Frýborta, Jany Grabcové, Stanislava Halody, Jany Jankůjové, Magdaleny Koišové, Josefa Krystoně, Marka Ovčáčíka, Anety Pelcové, Jitky Slivečkové, Tomáše Staňka a Pavla Štulíra. Zazněly skladby Martinů, Dvořáka, Saint-Saënse i Naulaise. Kromě sólistů se publikum zaujalo klavírní sexteto, cimbálová muzika ZUŠ pod vedením primášů Matouše Směřičky a Šimona Janečka a také cimbálová muzika Husličky s Markem Pavlicou.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2019 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz