Festival vín v Uherském Hradišti

publikováno: 14.6.2019

Jak zajímavě se snoubí víno s muzikou, tancem a literaturou, se mohli přesvědčit návštěvníci Festivalu vín VOC Blatnice, který se konal v sobotu 8. června na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. O představení Vín originální certifikace se postarali zkušení vinaři z Blatnice pod Svatým Antonínkem, o poutavý hudebně-taneční program zase žáci a učitelé ZUŠky.

Matyáš Ondrůšek a Filharmonie Bohuslava Martinů

publikováno: 13.6.2019

Na koncertu 7. května v Klubu kultury Uherské Hradiště, který v rámci projektu Malí velcí filharmonici pořádala Základní umělecká škola Uh. Hradiště, vystoupil společný orchestr vybraných žáků veřejných základních uměleckých škol Zlínského kraje, žáků Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž a členů orchestru Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín pod taktovkou Jiřího Kadavého. Koncert zahájil Sonátou g moll Matyáš Ondrůšek na trubku. Třináctiletý žák Iva Horkého ze ZUŠ Uh. Hradiště (pobočky Kunovice), který letos na Mezinárodní interpretační soutěži dechových nástrojů Brno 2019 1.–2. června získal 1. cenu ve své kategorii a byl také vyhlášen absolutním vítězem celé soutěže.

Tanec, tanec

publikováno: 10.6.2019

Podívejte se na fotogalerii ze závěrečného koncertu žáků tanečního oboru ZUŠ Uh. Hradiště a pobočky Kunovice, který se uskutečnil v Klubu kultury Uherské Hradiště v úterý 4. června 2019.

ZUŠ Open (air)

publikováno: 10.6.2019

Inspirativní a spontánní atmosféra vládla III. ročníku uměleckého happeningu s názvem ZUŠ Open, který pod heslem „Putování za uměním Uherským Hradištěm“ vyslal do ulic, náměstí a parků v pátek 31. května mnoho desítek mladých výtvarníků, hudebníků, tanečnic i divadelníků. Na řadě míst města tak mohli kolemjdoucí přímo v přírodních exteriérech i na veřejných prostranstvích obdivovat nádherný a bohatý svět umění, který není uzavřený jen do ateliérů učeben uměleckých škol, galerií, koncertních síní a jevištních prostor, ale kterým město ožívá a žije. Záštitu akci udělil starosta města Uherské Hradiště Ing. Stanislav Blaha.

Koncert učitelů 17. dubna 2019

publikováno: 9.6.2019

Tradční koncert učitelů

ZUŠ Uh. Hradiště doporučuje: Jazz Latin Night

publikováno: 7.6.2019

Na závěrečný open air koncert sezóny, který pořádá hudební spolek Umíme Hrát ve spolupráci se Slováckým muzeem, se můžete těšit už příští neděli 16. června 2019 v 17 hodin na nádvoří Galerie Slováckého muzea v Uh. Hradišti.

Koncert absolventů, Staré Město 15. 5. 2019

publikováno: 5.6.2019

15. květen byl slavnostní pro žáky Václava Ovčáčíka, Radima Snopka, Marty Špačkové, Martina Baláže, Radmily Mrázové a Petry Jarmarové, kteří absolvovali na večerním koncertu pobočky Staré Město. Zazněly skladby Fibicha, Bacha, Händela, Mendelsohna Bartholdyho i Dvořáka a mnoha dalších autorů a kromě 15 sólových hudebních interpretací se diváci mohli potěšit přednesem z díla Roberta Fulghuma.

1. místo v Mezinárodní interpretační soutěži dechových nástrojů Brno 2019

publikováno: 3.6.2019

Dalšího velkého úspěchu dosáhl třináctiletý talentovaný trumpetista Matyáš Ondrůšek z kunovické pobočky ZUŠ Uherské Hradiště v Mezinárodní interpretační soutěži dechových nástrojů Brno 2019, která se uskutečnila 1.–2. června a na níž získal 1. cenu ve své kategorii. Stal se také absolutním vítězem poroty. Ocenění dosáhl pod uměleckým vedením svého dlouholetého učitele Iva Horkého, na klavír Matyáše doprovázela korepetitorka Petra Foltýnová. Oba učitelé jsou na něj s ohledem na silnou mezinárodní konkurenci opravdu pyšnÍ, a my s ním.

Jarní shakespearovské slavnosti v Uherském Hradišti

publikováno: 30.5.2019

Koncem prvního červnového týdne se stane nádvoří Galerie Slováckého muzea dějištěm Jarních shakespearovských slavností.

Výtvarka, tanec a divadlo pro prváky

publikováno: 27.5.2019

Také v letošním roce uspořádaly nehudební obory ZUŠ Uh. Hradiště pro žáky prvních tříd ze základních škol „UMĚLECKÉ DOPOLEDNE“. Zúčastnili se ho prvňáčci ze základních škol Za Alejí a UNESCO.