Kemp č. 10Za tajemstvím černých a bílých kláves

pondělí 2. 8. – pátek 6. 8.

Za tajemstvím černých a bílých kláves (Mariánské nám. 125)

pondělí 2. 8. – pátek 6. 8.

Pro děti 10-18 let

Garant: Lucie Adamcová, Dis., kontakt: lucie.adamcova@zusuh.cz

Seznámení s širokou paletou klávesových nástrojů (klavír, cembalo, varhany, harmonium, akordeon), jejich historickým a stavebním vývojem, a to jak formou přednášky včetně možnosti praktické zkušenosti, tak i zábavnou formou (hry, kvízy, úkoly, hledačky), využití hráčských dovedností pro společný nácvik skladeb, improvizace. Součástí bude koncert lektora, malé předvedení získaných zkušeností, hraní nejen na nástroje, ale i „s nástroji“.

Důležitým prvkem je setkání dětí, prohloubení jejich zájmu nejen o tyto hudební nástroje, ale celkově o hudební vzdělávání. Cílem je hravou formou je povzbudit v jejich zálibě a ukázat jim jiné možnosti přístupu k hudební praxi, zprostředkovat nové zážitky a zpříjemnit jim prázdninové dny s ohledem na uplynulý problematický rok.

Odměnou pro všechny zúčastněné by měla být návštěva Světa klavírů, muzea klávesových nástrojů ve Vyškově. To disponuje velkou škálou typů klavírů, dokumentující vývoj tohoto nástroje, a také výborným průvodcem, který velmi zasvěceně a poutavě přiblíží všechny zajímavosti a kuriozity kolem tohoto oblíbeného nástroje.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2023 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz