Stalo se...

Historie akcí a událostí dávných i nedávných.

Vernisáž výstavy Začínáme a představení Hudebních laviček

publikováno: 11.9.2019

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy „Začínáme – pozvání na akce ZUŠ pořádané u příležitosti 80. výročí“, které proběhne ve čtvrtek 12. září v 17:30 před budovou školy na Mariánském náměstí. Veřejnosti také poprvé představíme projekt Hudební lavičky, který se nám podařilo realizovat ve spolupráci s městem Uherské Hradiště.

Doporučujeme: Koncert ISHA trio

publikováno: 3.9.2019

Základní umělecká škola se připojuje k pozvání na 1. koncert cyklu Musica, který se bude konat 10. 9. v 19:30 v Redutě v Uh. Hradišti. Na koncertu se představí na flétnu někdejší absolventka ZUŠ Uh. Hradiště Kristina Vaculová společně s Lucií Rozsnyó (soprán) a Sárou Medkovou (klavír).

Vážení rodiče, srdečně vás vítám na prahu nového školního roku 2019/2020.

publikováno: 30.8.2019

Nepochybuji o tom, že ve spolupráci s vámi bude krásný a barevný. Tento školní rok bude ale významný i tím, že na podzim oslavíme společně výročí 80 let od založení Základní umělecké školy v Uherském Hradišti.

Pozvánka do Slováckého divadla na Hadivadlo v pátek 2. srpna

publikováno: 30.7.2019

Žákům nejen literárně-dramatického oboru ZUŠ nad 15 let a jejich rodičům doporučujeme návštěvu divadelního představení brněnského Hadivadla, které v rámci programu Letní filmové školy do Uh.Hradiště přiveze text ruského realistického dramatu Maloměšťáci. Otec rodiny – Vasil Vasilijevič Bezsemenov (Cyril Drozda) pronajímá byty mladým lidem. Nemá rád dlužníky, dobrodruhy ani židy. Jeho dům – jeho hrad a hlavně jeho pravidla…………….! Na představení máme slevu: 250,- Kč + 1 vstupenka zdarma.

Koncert studentů klavírního oddělení kroměřížské konzervatoře

publikováno: 25.7.2019

19. června se hradišťskému publiku představili nadaní studenti Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž. Zazněly skladby S. Bortkiewicze, Y. Bowena, F. Liszta, S. Rachmaninova, E. Griega a mnoha dalších autorů. Pódium koncertního sálu patřilo Barboře Pančíkové, Michaele Rakové, Kristýně Novotné a Pavlu Jelínkovi z klavírní třídy MgA. Martiny Mergentalové.

Tak trochu Cyrano

publikováno: 25.7.2019

Bývalí absolventi literárně-dramatického oboru Základní umělecké školy Uherské Hradiště ze souboru Dohráli jsme se po letech rozhodli zahrát své úspěšné představení Tak trochu Cyrano. Veřejnosti ho představí v neděli 28. 7. 2019 ve 20:30 na nádvoří ZUŠ na Mariánském náměstí. Pokud by pršelo, bude se hrát v divadelním sále na Tyršově náměstí.

Besídka klávesových nástrojů, 18. 6. 2019

publikováno: 25.7.2019

Nejen za klavír a elektrické klávesy, ale také za varhany usedli žáci Jakuba Macka a Stanislava Halody, aby rodičům na školní besídce předvedli výběr toho nejlepšího, co se za uplynulý školní rok naučili. Ta proběhla 18. června v koncertním sále ZUŠky. Program ozvláštnila Gymnopedie č. 1 Erica Satieho, Sextová studie od Jiřího Vřešťála anebo kultovní Yesterday od Paula Mc Cartneyho. Na pořadu byla i hudba pohádková, filmová nebo taneční.

6. koncert absolventů a sólistů (12. 6. 2019)

publikováno: 25.7.2019

Dvořákova Humoreska As dur, klarinetová Variace i oblíbená kytarová popovka Stairway to Heaven od Led Zeppelin byly na programu 6. koncertu absolventů a sólistů, který se konal 12. června v koncertním sále Základní umělecké školy. Zajímavé bylo i spojení akordeonu a příčné flétny v hudbě sourozenců Davida a Petry Čumíčkových, kteří zahráli Španělský valčík a skladbu Cha-cha-cha, nebo melodie z muzikálu Hello Dolly. Do rockovějších tónů se pak diváci zaposlouchali spolu se Šimonem Gogolou v písničkách Johnny B. Goode Chucka Berryho a ve skladbě What It Is od Marka Knopflera v provedení na elektricku kytaru. Vystoupení si děti připravily pod vedením Lucie Adamcové, Jany Gajdošové, Martina Deyla, Jitky Slivečkové, Pavla Štulíra a Jany Orechovské.

Alenka v říši divů, Blue Samba nebo Lettre noire…

publikováno: 25.7.2019

V rytmech jazzu se nesl 15. května večírek, který si pro rodiče připravili žáci ZUŠky. Koncertní sál rozezvučely skladby od Hellbacha, Schoenmehla i Gillocka, zazněly i populární písničky jako Summertime, Mad World, Total Eclipse of the Heart nebo filmové melodie. Pro překvapené učitele i diváky na závěr děti vystoupily se skladbou R. Linharta Růžový Cadillac ve vlastním aranžmá Karolíny Knotové. Jazzový večírek proběhl v režii Lucie Adamcové, Jiřího Bajzy, Lenky Bednářové, Jany Gajdošové, Jany Hanáčkové, Magdaleny Koišové, Petry Foltýnové, Jany Jankůjové a Tomáše Staňka.

Víkend otevřených zahrad v Květné zahradě v Kroměříži (8.–9. června 2019)

publikováno: 22.7.2019

Víkendem otevřených zahrad vyvrcholilo turné čtyř koncertů Malí VELCÍ filharmonici, na kterých spojili své síly žáci ZUŠ s Filharmonií B. Martinů Zlín. Žáci uherskohradišťské ZUŠky usedli v orchestru k houslím, za kontrabas i za bicí, sólově na trumpetu v programu zářil třináctiletý Matyáš Ondrůšek a třicetičlenný Uherskohradišťský dětský sbor obohatil řady žáků ostatních ZUŠek z různých koutů Zlínského kraje a žáků kroměřížské konzervatoře. Koncertem vtipně, drze a s grácií provázela osvědčená dětská moderátorská dvojice Barbora Juřenová a Šimon Ludvíček.

Fakturační adresa:
Mariánské náměstí 125, 686 01 Uherské Hradiště

Doručovací adresa (kancelář školy):
Tyršovo náměstí 363, 686 01 Uherské Hradiště

tel.: 572 551 489​
e-mail: zusuh@zusuh.cz

Kontakt, Mapa stránek

Základní umělecká škola v Uherském Hradišti má čtyři obory:

hudební

výtvarný

taneční

literárně-dramatický

copyright © 2015 - 2019 Základní umělecká škola Uherské Hradiště

web vyrobil icard.cz